Πρώτη καταχώρηση: Πέμπτη, 14 Οκτωβρίου 2021, 21:11

Ο Ολυμπιακός διπλασίασε τις νίκες του στον Α΄ όμιλο της Α1 υδατοσφαίρισης ανδρών, επικρατώντας εύκολα στον Πειραιά του Απόλλωνα Σμύρνης με 16-7, σε αναμέτρηση της 2ης αγωνιστικής.

Η «αμφίβια ταξιαρχία» προσπάθησε να φανεί ανταγωνιστική ξαι τα κατάφερε για περίπου ένα ημίχρονο (4-3 η πρώτη περίοδος, 9-5 η δεύτερη), αλλά στη συνέχεια οι «ερυθρόλευκοι» επέβαλαν τη δεδομένη ανωτερότητά τους και άνοιξαν την ψαλίδα της διαφοράς.

Στο επίσημο ντεμπούτο του με τον Ολυμπιακό (δεν είχε παίξει στο ματς της πρεμιέρας με τον ΠΑΟΚ), ο Σέρβος σουπερστάρ Φιλίπ Φιλίποβιτς ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής του αγώνα, πετυχαίνοντας έξι τέρματα.