Πρώτη καταχώρηση: Τετάρτη, 29 Σεπτεμβρίου 2021, 04:38

Η Παρί Σεν Ζερμέν αναδείχθηκε νικήτρια στο μεγάλο ντέρμπι με αντίπαλο τη Μάντσεστερ Σίτι, επικρατώντας με 2-0 των «πολιτών», για τη 2η αγωνιστική των ομίλων του Champions League.

Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Λιονέλ Μέσι, ο οποίος με ένα υπέροχο πλασέ στο 74ο λεπτό άνοιξε λογαριασμό με τους «πρωτευουσιάνους», έπειτα από πολύ ωραία συνεργασία με τον Νεϊμάρ.

Μετά το τέλος του αγώνα ο πρώην προπονητής του Αργεντινού αστέρα στην Μπαρτσελόνα χαρακτήρισε φανταστικό το γκολ του «Ψύλλου».

«Παίξαμε καλά, κάναμε τα πάντα, αλλά δεν καταφέραμε να σκοράρουμε. Είχαμε τον έλεγχο, απλά δεν μπορούσαμε να σκοράρουμε. Οι αντεπιθέσεις τους είναι πάντοτε επικίνδυνες με την ποιότητα που έχουν οι ποδοσφαιριστές τους.

Ο Ντοναρούμα στο δεύτερο ημίχρονο έκανε καλές επεμβάσεις, όμως η ομάδα ήταν παρούσα στον αγωνιστικό χώρο όπως το κάναμε και στο “Στάμφορντ Μπριτζ”.

Το γκολ του Μέσι ήταν φανταστικό. Τώρα εμείς θα φάμε, θα πιούμε ένα ποτήρι κρασί, θα ξεκουραστούμε και θα προετοιμαστούμε για το ντέρμπι με τη Λίβερπουλ».

Τελευταία ενημέρωση: Τετάρτη, 29 Σεπτεμβρίου 2021, 04:50

Προηγούμενο άρθροΟ Γκιουρντενίζ για την ελληνογαλλική συμφωνία – Οι Ελληνες πέφτουν στην παγίδα του Θουκυδίδη
Επόμενο άρθροΕθνική Οδός – Τέλος συναγερμού λόγω διαρροής επικίνδυνου υλικού από δεξαμενή φορτηγού