Βαριά ήττα με σκορ 4-1 και μάλιστα στο πανθεσσαλικό στάδιο,υπέστη το βράδυ της Δευτέρας ο Βόλος από τον ΟΦΗ,στα πλαίσια της 9ης αγωνιστικής της super league.Από το 30′ η ομάδα του Βόλου έπαιξε με 10 ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής με απευθείας κόκκινη κάρτα του Σάντσες που ανέτρεψε τον Σαρδινέρο.Ο ΟΦΗ προηγήθηκε με τον Ντε Γκουζμάν στο 39′ και διπλασίασε τα τέρματά του με τον Σαρδινέρο στο 81′.Ο Βόλος μείωσε το σκορ με κεφαλιά του Δημόπουλου στο 84′ αλλά,ο ΟΦΗ,με δυο ακόμα τέρματα των Νέ’ι’ρα στο 88′ με πέναλτι και Στάρτζεον στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων,πήρε την ευρεία νίκη με 4-1.Να σημειωθεί ότι η ομάδα του Βόλου,σε 7 αγωνιστικές είχε δεχθεί 5 γκολ και μόνο σε μια δέχτηκε 4.                                                                                                                   Νίκος   Βητσόπουλος

Προηγούμενο άρθροΗφαιστειακή έκρηξη πριν 53.000 χρόνια στον Άρη και πλημμύρα με θεόρατα κύματα