Πρώτη καταχώρηση: Σάββατο, 31 Οκτωβρίου 2020, 20:47

Στην αναμέτρηση με την οποία άνοιξε το Σάββατο η «αυλαία» της 2ης αγωνιστικής της Volleyleague, ο Ολυμπιακός δεν δυσκολεύτηκε να κάμψει την αντίσταση του νεοφώτιστου, Φίλιππου Βέροιας, με 3-0 σετ και να πανηγυρίσει το δεύτερο του «τρίποντο» στο εφετινό πρωτάθλημα.

Πρωταγωνιστές των Πειραιωτών ήταν ο πασαδόρος Κώστας Στιβαχτής και οι δύο κεντρικοί του Αλεξάντερ Όκολιτς και Θεόδωρος Βουλκίδης, οι οποίοι άγγιξαν το τέλειο στην επίθεση αλλά και στο μπλοκ. Από τον Φίλιππο πρώτος σκόρερ ήταν ο Γιώργος Τζιουμάκας με 12 πόντους.

Αναβολή στο παιχνίδι του Μίλωνα με τον Φοίνικα Σύρου

Στο μεταξύ, αναβλήθηκε ο σημερινός αγώνας Μίλων-Φοίνικας Σύρου, καθώς μία ώρα πριν από την έναρξη της αναμέτρησης διαγνώστηκε θετικός σε κορωνοϊό αθλητής των γηπεδούχων.

Το πρωί της Κυριακής στις 09:00, κλιμάκιο από τη Βιοϊατρική θα κάνει τεστ στους αθλητές του Μίλωνα και τα αποτελέσματα θα βγουν 15 λεπτά αργότερα.

Εφόσον είναι αρνητικοί, ο αγώνας θα διεξαχθεί κανονικά στις 13.30 στο κλειστό γυμναστήριο του Μίλωνα «Κροίσος Πέρσης».

Αν υπάρξει έστω και ένα κρούσμα, (όπου συμπληρώνονται 3 για τον Μίλωνα), το Δ.Σ. του συλλόγου θα αποφασίσει αν θα ζητήσει την αναβολή του αγώνα.

Σε αναμετρήσεις για τη 2η αγωνιστική της Volleyleague, σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα:

Ολυμπιακός – Φίλιππος Βέροιας 3-0 (25-13, 25-11, 25-20)