Πρώτη καταχώρηση: Σάββατο, 17 Οκτωβρίου 2020, 19:15

Eντός έδρας στραβοπάτημα επιφύλασσε για την Τσέλσι η 5η αγωνιστική της Premier League.

Η ομάδα του Λονδίνου αν και προηγήθηκε δύο φορές απέναντι στην Σαουθάμπτον, είδε τους Αγίους να καταφέρνουν με γκολ στις καθυστερήσεις να πάρουν τον βαθμό της ισοπαλίας (3-3) στο «Στάμφορντ Μπριτζ».

Οι μεγάλες μεταγραφές του καλοκαιριού, Τίμο Βέρνερ και Κάι Χάβερτζ, ηγήθηκαν της Τσέλσι με τον πρώτο, μάλιστα, να στέλνει δύο φορές την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα.

Η Τσέλσι προηγήθηκε με 2-0, οι «άγιοι» κατάφεραν να ισοφαρίσουν σε 2-2, ο Χάβερτζ έδωσε ξανά την πρωτοπορία στην ομάδα του Φρανκ Λάμπαρντ στο 59ο λεπτό, αλλά η Σαουθάμπτον πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας στις καθυστερήσεις με τον Γιανίκ Βέστεργκαρντ.

Συνοπτικά τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής του αγγλικού πρωταθλήματος:

Έβερτον-Λίβερπουλ 2-2

(19΄ Κιν, 81΄ Κάλβερτ-Λιούιν – 3΄ Μανέ, 72΄ Σαλάχ)

Τσέλσι-Σαουθάμπτον 3-3

(15′, 29′ Βέρνερ, 59′ Χάβερτζ-43′ Ινγκς, 57′ Ανταμς, 90’+ Βέστεργκαρντ)

Φούλαμ 0

Προηγούμενο άρθροΑλαφούζος στους παίκτες: «Έχουμε κάνει λάθη όλοι μας, έχετε κι εσείς ευθύνες»
Επόμενο άρθροΔιεκόπη ο αγώνας πόλο εφήβων Άρης-ΠΑΟΚ λόγω εισβολής κουκουλοφόρων!