Πρώτη καταχώρηση: Πέμπτη, 10 Νοεμβρίου 2022, 21:27

Στο γήπεδο της Νεάπολης δοκιμάζεται αυτήν την ώρα (Cosmote Sport 1) o ΠΑΟΚ, ο οποίος φιλοξενείται από τον Ιωνικό, στον τελευταία χρονικά αγώνα της -εμβόλιμης- 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League.

Οι γηπεδούχοι προέρχονται από την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα, με 2-0 σκορ επί του ΟΦΗ στο Ηράκλειο, ενώ με το ίδιο σκορ επικράτησε την περασμένη αγωνιστική και ο «δικέφαλος» του Βορρά του ΠΑΣ Γιάννινα.

Οι «ασπρόμαυροι» άνοιξαν το σκορ στο 27ο λεπτό με τον Φιλίπε Σοάρες, ενώ επτά λεπτά αργότερα ο Ολιβέιρα διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Ιωνικός-ΠΑΟΚ 0-2

Γκολ: 27′ Φιλίπε Σοάρες (ΠΑΟΚ), 34′ Ολιβέιρα (ΠΑΟΚ)

Κίτρινες: Ρομαό (Ιωνικός)