Πρώτη καταχώρηση: Κυριακή, 22 Νοεμβρίου 2020, 00:07

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ δεν έφτασε σε υψηλό επίπεδο απόδοσης, νίκησε όμως με 1-0 τη Γουέστ Μπρομ στο «Ολντ Τράφορντ» και πήρε την ώθηση που χρειαζόταν για τη συνέχεια.

Τη μοίρα του αγώνα έκρινε ο Μπρούνο Φερνάντες, που διαμόρφωσε το τελικό σκορ με πέναλτι. Μετά το 0-0 στο πρώτο ημίχρονο, το δεύτερο ξεκίνησε με πέναλτι υπέρ της Γουέστ Μπρομ, αλλά με παρέμβαση του VAR η απόφαση ακυρώθηκε, αφού ο Μπρούνο Φερνάντες είχε βρει μόνο μπάλα.

Στο 54΄ ο Φούρλονγκ έκανε χέρι, εκτέλεσε ο Φερνάντες και ο Τζόνστον απέκρουσε, αλλά διατάχθηκε επανάληψη, καθώς είχε εμφανώς κινηθεί και είχε βγει αρκετά έξω από τη γραμμή του.

Τελικά, τη δεύτερη φορά ο Πορτογάλος δεν λάθεψε, χαρίζοντας στην ομάδα του μια νίκη που θα μπορούσε να έχει μεγαλύτερη έκταση, καθώς οι παίκτες του Σόλσκιερ έχασαν ευκαιρίες.