Τα είχε όλα το ντέρμπι Ολυμπιακού-Νίκης το απόγευμα του Σαββάτου στο γήπεδο της Νεάπολης στο Βόλο με τελικό αποτέλεσμα 1-1.Ηταν δυνατό και συναρπαστικό σε όλη τη διάρκειά του. Το σκορ άνοιξε με πέναλτι ο Ροχάνο για τη Νίκη στο όγδοο λεπτό και ισοφάρισε για τον Ολυμπιακό Βόλου ο Τσιάρας με κεφαλιά στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων. Στο ογδοηκοστό πρώτο λεπτό αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα ο σκόρερ της Νίκης Ροχάνο για σκληρό μαρκάρισμα και στο ογδοηκοστό ένατο λεπτό αποβλήθηκε ο Κουτσιανικούλης του Ολυμπιακού με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Η Νίκη ήταν καλύτερη στο πρώτο κι ο Ολυμπιακός στο δεύτερο ημίχρονο, ενώ έντονη ήταν η παρουσία των φίλων του Ολυμπιακού στις κερκίδες.Μετά το αποτέλεσμα αυτό η Νίκη, πέντε αγωνιστικές πριν από το τέλος του πρωταθλήματος,έχει 33 βαθμούς,4 λιγότερους από τον δεύτερο Ιωνικό,που έχασε από το Διαγόρα στη Ρόδο με 1-0 κι ο Ολυμπιακός έχει 31 βαθμούς.Παρά το γεγονός ότι στο γήπεδο βρέθηκαν ελάχιστοι φίλοι της Νίκης υπήρξαν επεισόδια, περίπου στο ημίωρο του αγώνα, με αποτέλεσμα να πέσει από την κερκίδα ένας 40χρονος,ο οποίος μεταφέρθηκε,με ασθενοφόρο,στο νοσοκομείο Βόλου.   Νίκος  Βητσόπουλος.