Πρώτη καταχώρηση: Σάββατο, 1 Οκτωβρίου 2022, 22:30

Την πέμπτη νίκη της στη φετινή LaLiga πανηγύρισε το Σάββατο η Ατλέτικο Μαδρίτης, επικρατώντας εκτός έδρας με 2-0 της Σεβίλλης, για την 7η αγωνιστική, σε μία σημαντική βραδιά για τον αρχηγό της, Κόκε.

Κι αυτό γιατί έφτασε τις 554 συμμετοχές με τη φανέλα των Μαδριλένων σε όλες τις διοργανώσεις και πέρασε στην πρώτη θέση της σχετικής λίστας στην Ιστορία της Ατλέτικο.

TA ΓΚΟΛ ΚΑΙ ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΦΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Το σκορ άνοιξε για τους φιλοξενούμενους ο Γιορέντε στο 29ο λεπτό με ασίστ του Ισπανού διεθνούς μέσου Κόκε, ενώ ο Άλβαρο Μοράτα διπλασίασε τα τέρματα της Ατλέτικο στο 57ο λεπτό, με δημιουργό τον Ματέους Κούνια.

H Σεβίλλη υπέστη την 5η ήττα της, έχοντας κάνει άσχημο ξεκίνημα στη σεζόν και η καρέκλα του Γιούλεν Λοπετέγκι… τρίζει ολοένα και περισσότερο.