Πρώτη καταχώρηση: Πέμπτη, 23 Ιουνίου 2022, 13:59

Στα προημιτελικά του Παγκοσμίου πρωταθλήματος Beach Handball προκρίθηκε η Εθνική ομάδα Ανδρών, καθώς μετά από έναν συναρπαστικό αγώνα, επικράτησε στα πέναλτι της Ισπανίας πανηγύρισε μία μεγάλη νίκη και συνεχίζει να ζει το όνειρο…

Η πρώτη περίοδος ήταν απογοητευτική για την Εθνική, καθώς βρέθηκε πίσω στο σκορ με 30-20. Στην δεύτερη περίοδο, όμως, το πάθος… περίσσευε από το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα. Με εξαιρετική άμυνα και γκολ στο τελευταίο δευτερόλεπτο, ισοφάρισε σε 19-19 κι έστειλε το ματς στο «χρυσό γκολ». Εκεί ο Λαδάκης ήταν πολύ ψύχραιμος, σκόραρε και «έστειλε» το ματς στα πέναλτι.

Στην ψυχοφθόρα διαδικασία, οι Έλληνες διεθνείς, απεδείχθησαν ψυχραιμότεροι, επικράτησαν με 9-8 και πήραν την σπουδαία νίκη και την πρόκριση στα προημιτελικά του παγκοσμίου πρωταθλήματος.

Τελευταία ενημέρωση: Πέμπτη, 23 Ιουνίου 2022, 14:01

Προηγούμενο άρθροΖήτησαν από τουρίστες 5.000 ευρώ για βλάβη σε ενοικιαζόμενο αυτοκίνητο
Επόμενο άρθροΑγιοι Ισίδωροι: Τι απαντά ο ιερέας του ναού στις καταγγελίες για θαύματα – απάτη