Πρώτη καταχώρηση: Σάββατο, 14 Νοεμβρίου 2020, 20:45

Την τέταρτη θέση κατέλαβε ο Σωτήρης Μπρέτας στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα ποδηλασίας πίστας ανδρών – γυναικών που διεξάγεται στο Πλόβντιβ της Βουλγαρίας.

Ο Έλληνας πρωταθλητής βρέθηκε μια ανάσα από το βάθρο χάνοντας στο μικρό τελικό, στο σπριντ ανδρών. Ο Μπρέτας ηττήθηκε με 2-1 από τον Λιθουανό Βασιλίτζους Λέντελ μετά από έναν συγκλονιστικό αγώνα που κρίθηκε στα τελευταία μέτρα. Ο πρωταθλητής μας βρέθηκε στον μικρό τελικό μετά την ήττα με 2-0 στον ημιτελικό από τον Ρώσο Ολυμπιονίκη Ντιμιτρίεφ με 2-0.

Το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε ο Γερμανός Μαξιμίλιαν Λέβι που κέρδισε στον μεγάλο τελικό τον Ρώσο Ντενίς Ντιμιτρίεφ με 2-0.

Οι αγώνες θα ολοκληρωθούν την προσεχή Κυριακή (15/11).

Τελευταία ενημέρωση: Σάββατο, 14 Νοεμβρίου 2020, 20:48

Προηγούμενο άρθροΑντιδράσεις για τον εορτασμό Πολυτεχνείου – Σφραγίστηκε το Ίδρυμα – Δικογραφία και πρόστιμα για συλληφθέντες
Επόμενο άρθροΤριψήφιος αριθμός κρουσμάτων στη Λάρισα παρά την απαγόρευση (video)