Παρά τη βροχή, πολλοί οπαδοί του Παναθηνα’ι’κού κατέκλυσαν το πανθεσσαλικό στάδιο το απόγευμα της Τετάρτης 27 Απριλίου και είδαν την ομάδα τους να επικρατεί του Βόλου με 2-0 και να παραμένει στην κορυφή της βαθμολογίας των play offs, μαζί με την ΑΕΚ.

Στο πρώτο ημίχρονο, αν και οι πράσινοι είχαν την υπεροχή και πολλές ευκαιρίες, δεν κατάφεραν να πετύχουν γκολ ενώ ο Βόλος περιορίστηκε σε παθητικό ρόλο.

Δευτερόλεπτα μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, ο Παναθηνα’ι’κός άνοιξε το σκορ με κοντινό πλασέ του Ιωαννίδη, μετά από συρτή σέντρα του Μαντσίνι από δεξιά, στο τέρμα που βρίσκεται προς τον περιφερειακό του Βόλου.

Οι πράσινοι διπλασίασαν τα τέρματά τους στο 65’ μετά από ωραία ομαδική προσπάθεια και τον Μαντσίνι να βγάζει σέντρα προς τον Σπόραρ, ο οποίος με κεφαλιά ψαράκι έστειλε τη μπάλα κάτω από τα πόδια του Κότνικ για το 0-2 που ήταν το τελικό σκορ.

Οι συνθέσεις:

ΒΟΛΟΣ (Κώστας Μπράτσος / 4-2-3-1): Κότνικ, Αλχο, Σιέλης, Πίρινεν, Λούνα, Τσοκάνης (46’ Μπαριέντος), Γκάγκι (67’ Σι), Ντέλετιτς (79’ Καρτάλης), Μεταξάς (82’ Οικονομόπουλος), Τσιρίνος (67’ Πιρές), Οζέγκοβιτς.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Ιβάν Γιοβάνοβιτς / 4-3-3): Μπρινιόλι, Κώτσιρας, Σάρλια, Μάγκνουσον, Χουάνκαρ (74’ Πούχατς), Τσέριν (68’ Τσόκαϊ), Πέρεθ, Μαντσίνι, Παλάσιος (60’ Μπερνάρ), Ιωαννίδης (60’ Σπόραρ), Βέρμπιτς (69’ Κλέινχεϊσλερ)

Προηγούμενο άρθροΑντρας πήγε στο νοσοκομείο έχοντας μια λάμπα στον……..πρωκτό!!!!!!