Ο Ολυμπιακός Βόλου δεν μπόρεσε να πάρει τη νίκη στην Ηγουμενίτσα, μένοντας στο 1-1 με το Θεσπρωτό, καθώς οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων το γκολ που είχε σημειώσει ο Βερνάρδος στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Συγκεκριμένα, στο 44’ έγινε το 0-1 για τον Ολυμπιακό Βόλου. Ο Σιαφά πάσαρε στο Βερνάρδο, εκείνος με ατομική ενέργεια έφτασε στην αντίπαλη περιοχή και με πλασέ στο αριστερό ”παραθυράκι” του Κίναλη, πέτυχε το γκολ.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Θεσπρωτός ήταν πιο απειλητικός. Κι ενώ όλα έδειχναν, ότι έστω και δύσκολα ο Ολυμπιακός Βόλου θα επέστρεφε στο Βόλο με τους τρεις βαθμούς της νίκης, έγινε το…..κακό στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων. Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ραμίρεζ, ο Πατσέκο  με κεφαλιά, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Ξενοδόχοβ, γράφοντας το τελικό 1-1.

Ο Ολυμπιακός Βόλου, με ανακοίνωση της Διοίκησης μετά το τέλος του αγώνα, διαμαρτυρήθηκε για τη διαιτησία.

Οι συνθέσεις:

Θεσπρωτός (Χουάν Ραμόν Ρότσα): Κίναλης, Ντ’ Αλέσσιο, Βαλέντε, Βασιλάκης, Γώγος (82’ Μαρτίνεζ), Ρομέρο (46’ Πατσέκο), Ραμίρεζ, Ζιώγας (82’ Βαταμίδης), Γεωργούσης (46’ Μπονίγια), Σαραντίδης, Κωνσταντίνου (82’ Δημήτρουλας).

Ολυμπιακός Βόλου (Καβακάς): Ξενοδόχοβ, Γραικός, Στάμου, Φιλίποβιτς, Σκοπελίτης,  Κόλα (87’ Παπακώστας),  Ντιαμπί (71’ Μάνγκα), Ξύδας (52’ Μαρκοπουλιώτης), Ντος Σάντος (46’ Κουντουριώτης), Βερνάρδος, Σιαφά

Προηγούμενο άρθροΠάτρα: Πρωτόγνωρο για τον έμπειρο ιατροδικαστή Φίλιππο Κουτσαύτη το περιστατικό – «Κλειδί» οι ιστολογικές της Τζωρτζίνας
Επόμενο άρθροΠρωτοβάθμια Φροντίδα Υγείας: Ιδιωτικοποίηση του ΕΣΥ «βλέπουν» οι γιατροί πίσω από τις αλλαγές που προωθεί η κυβέρνηση