Πρώτη καταχώρηση: Κυριακή, 16 Οκτωβρίου 2022, 00:07

Το γκολ του Γιώργου Κυριακόπουλου στο 41′ έδωσε το προβάδισμα στη Σασουόλο κι έβαλε… δύσκολα στην Αταλάντα, όμως οι «μπεργκαμάσκι» είχαν άμεσες «απαντήσεις» και έφτασαν εν τέλει στην ανατροπή με 2-1 στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής, ανεβαίνοντας και πάλι στην κορυφή της Serie A, με ένα ματς περισσότερο.

Πρώτα ο Πάσαλιτς στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου κι ακολούθως ο Λούκμαν, στην πρώτη επίθεση του δευτέρου 45λέπτου, έφεραν τα… πάνω-κάτω για την Αταλάντα, που συνεχίζει την εντυπωσιακή πορεία της στο εφετινό πρωτάθλημα Ιταλίας, προσπερνώντας κατά έναν βαθμό τη Νάπολι, η οποία υποδέχεται την Κυριακή (16/10) την Μπολόνια στο «Diego Armando Maradona».