Πρώτη καταχώρηση: Πέμπτη, 17 Νοεμβρίου 2022, 15:23

Η Γκάνα επικράτησε 2-0 της Ελβετίας στο ‘Αμπου Ντάμπι, στο τελευταίο φιλικό των δύο ομάδων πριν την έναρξη των υποχρεώσεών τους στο Παγκόσμιο Κύπελλο του Κατάρ.

Ο προωθημένος Μοχάμεντ Σαλίσου άνοιξε το σκορ στο 70ο λεπτό, με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα ο Αντουάν Σεμένιο διαμόρφωσε το τελικό σκορ, παίρνοντας το ριμπάουντ μετά από απόκρουση του Ζόμερ σε σουτ του Σουλεμανά.

Η αφρικανική ομάδα μετέχει στον 8ο όμιλο του Μουντιάλ και κάνει πρεμιέρα την επόμενη Πέμπτη (24/11) στη Ντόχα, με αντίπαλο την Πορτογαλία. Την ίδια ημέρα η Ελβετία θα αντιμετωπίσει στην Αλ Γουακράχ το Καμερούν, στο πλαίσιο του 7ου ομίλου.

Τελευταία ενημέρωση: Πέμπτη, 17 Νοεμβρίου 2022, 15:35

Προηγούμενο άρθροΣωτήρης Καλυβάτσης: Είχαν γράψει ότι πέθανα, με είδε κάποιος που έτρωγε και του έπεσε το κουτάλι
Επόμενο άρθροΒρετανία: Η οικονομία προβλέπεται να συρρικνωθεί κατά 1,4% το 2023