Πρώτη καταχώρηση: Πέμπτη, 17 Νοεμβρίου 2022, 21:04

Ο Ολυμπιακός αντιμετωπίζει τη Μπάγερν στο Μόναχο (Novasports Prime). Οι «ερυθρόλευκοι» θα προσπαθήσουν να πάρουν την 6η φετινή τους νίκη στην Ευρωλίγκα στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Ολυμπιακός ήταν πολύ καλός και κατάφερε να ξεφύγει γρήγορα στο σκορ. Προηγήθηκε 16-6 με πρωταγωνιστές του Βεζένκοφ και Κάνααν, ενώ πολύτιμες βοήθειες προσέφεραν και οι Φαλ, Γουόκαπ. Το πρώτο δεκάλεπτο έληξε 27-11, με τους «ερυθρόλευκους» να είναι εξαιρετικοί σε άμυνα και επίθεση.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο το σκηνικό άλλαξε άρδην. Οι παίκτες του Ολυμπιακού έχασαν την επαφή τους με το καλάθι της Μπάγερν, ενώ η ομάδα του Μονάχου κατάφερε να βρει ρυθμό και να μειώσει. Το σκορ στο ημίχρονο ήταν στο 40-34 υπέρ των Πειραιωτών, με τους Γερμανούς όμως να έχουν πλησιάσει πολύ.

Τα δεκάλεπτα: 11-27, 34-40.

Τελευταία ενημέρωση: Πέμπτη, 17 Νοεμβρίου 2022, 22:16

Προηγούμενο άρθροΤο πρόγραμμα των μαζικών δειγματοληπτικών ελέγχων ανίχνευσης κορωνο’ι’ού στη Θεσσαλία αύριο Παρασκευή