Πρώτη καταχώρηση: Τετάρτη, 1 Φεβρουαρίου 2023, 19:40

Θέση στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας Ανδρών εξασφάλισε ο Άθλος Ορεστιάδας, ο οποίος στον νοκ άουτ αγώνα της γ΄ φάσης της διοργάνωσης νίκησε με 3-0 (25-19, 25-14, 25-18) την ΑΕΚ στη Νέα Φιλαδέλφεια.

Η ομάδα του Έβρου θα βρεθεί για πρώτη φορά στην ιστορία της στα προημιτελικά της διοργάνωσης και ευελπιστεί σε μια βατή κλήρωση προκειμένου να διεκδικήσει την είσοδο στο Φάιναλ-4.

Η Ένωση προσπάθησε αρκετά στο πρώτο σετ, κυρίως στο πρώτο σετ όταν και προηγήθηκε με 15-13, με τον Άθλο να τρέχει σε εκείνο το σημείο σερί 0-7 για το 15-20.

Στο δεύτερο και το τρίτο σετ η ακριτική ομάδα πήρε τον έλεγχο από την αρχή και χωρίς να δυσκολευτεί ιδιαίτερα έφτασε στη νίκη ύστερα από 69 λεπτά αγώνα.

Τελευταία ενημέρωση: Τετάρτη, 1 Φεβρουαρίου 2023, 19:58

Προηγούμενο άρθροΔημοσκόπηση: Προβάδισμα 7,5 μονάδων για τη ΝΔ – Η πλειοψηφία την θέλει αυτοδύναμη
Επόμενο άρθροΤσικνοπέμπτη: Πότε θα τσικνήσουμε και πότε πέφτει η Καθαρά Δευτέρα