Πρώτη καταχώρηση: Κυριακή, 19 Φεβρουαρίου 2023, 23:17

Στα λάθη της ομάδας του στο ξεκίνημα των δύο ημιχρόνων, στάθηκε ο Ματίας Αλμέιδα, έπειτα από την ήττα της ΑΕΚ με 2-0 από τον ΠΑΟΚ στο γήπεδο της Τούμπας, στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League.

«Δεν μου αρέσει να χάνω. Συγχαίρω τον αντίπαλο, εμείς κάναμε ό,τι ήταν δυνατό για να ισοφαρίσουμε. Χάσαμε αυτές τις φάσεις που έπρεπε να εκμεταλλευτούμε.

Ήταν ένα ισοδύναμο παιχνίδι. Θα δούμε τι κάναμε καλά και τι όχι», ανέφερε αρχικά ο προπονητής της ΑΕΚ και συνέχισε:

«Και οι δυο ομάδες πιέσαμε. Στο πρώτο 15λεπτο είχανε κάτι πιο ξεκάθαρο σε σχέση με εμάς κι ο ΠΑΟΚ κατάφερε να πετύχει τα γκολ στα δύο ημίχρονα.

Όταν κάνεις λάθος στο ποδόσφαιρο δέχεσαι γκολ. Θεωρώ ότι μας κόστισε που αργήσαμε να μπούμε στο παιχνίδι. Μόλις δεχθήκαμε το γκολ τότε αρχίσαμε να παίζουμε».

Τελευταία ενημέρωση: Κυριακή, 19 Φεβρουαρίου 2023, 23:19

Προηγούμενο άρθρο«Ένστικτο της στιγμής η ασίστ μου»