Η Νίκη Βόλου στο Πολύκαστρο ήρθε ισόπαλη 2-2 με τον Απόλλωνα Πόντου, στα πλαίσια της Σούπερ Λιγκ 2 αν και άγγιξε τη νίκη και τους τρεις βαθμούς.

Η ασυνεννοησία Μπάγιτς – Ανδρέου στο 21′ έδωσε την ευκαιρία στον Εσαλό να ανοίξει το σκορ για τον Απόλλωνα, αλλά η βολιώτικη ομάδα έκανε την ανατροπή μέσα σε πέντε λεπτά με τους Τζιώρα (62’) και Παναγιωτίδη (67’).
Κι ενώ όλα έδειχναν ότι οι «κυανόλευκοι» θα πάρουν τους τρεις βαθμούς, στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων (93’) σε μια ακόμη αμυντική αδράνεια δέχθηκαν την ισοφάριση από τον Αραβίδη.

Οι συνθέσεις:

ΑΠΟΛΛΩΝ Π.: Πίτκας, Δαλιανόπουλος (46’ Μπελεβώνης), Αμαραντίδης, Ντιαλόσι, Καλογέρης, Μουμίν, Τσαγκαλίδης, Λαμπίρης, Νασέρ, Ντοναλντόνι, Εσαλό (71’ Αραβίδης).

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ: Μπάγιτς, Τοπαλίδης, Αναστασίου, Λογαράς, Ανδρέου, Κυριακίδης, Τσουκαλάς (65’ Παναγιωτίδης), Γαβριηλίδης, Μιράντα (78’ Γρομητσάρης), Κρητικός (56’ Ροχάνο), Τζιώρας (65’ Σιαφά).

Προηγούμενο άρθροΟ Τζόλης χτύπησε με σουτ φίλαθλο της Νόριτς και του έδωσε τη φανέλα του!
Επόμενο άρθροΒόρειος όμιλος Σούπερ Λιγκ 2: 19η αγωνιστική-Αποτελέσματα-Βαθμολογία-Επόμενη αγωνιστική