Ενα γκολ του Κάσσου ήταν αρκετό να δώσει τη νίκη στη…..Νίκη Βόλου με 1-0 επί του Θεσπρωτού εκτός έδρας για την 26η από τις 32 αγωνιστικές της Super League 2, στον 1ο όμιλο, που διεξήχθη το απόγευμα της Παρασκευής 19 Μα’ί’ου.

Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες χωρίς να καταφέρνουν να βρουν το δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα.

Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 60ο λεπτό ο Δημήτρης Ελευθερόπουλος πέρασε στον αγωνιστικό χώρο τους Κάσσο και Τσουκαλά. Τέσσερα λεπτά αργότερα, ο Πασχάλης Κάσσος μετά από ωραία ενέργεια έκανε το σουτ και πέτυχε το 0-1. Αμέσως μετά η Νίκη κέρδισε πέναλτι, ωστόσο ο Γαβριηλίδης αστόχησε, στέλνοντας τη μπάλα άουτ.

Οι συνθέσεις:

Θεσπρωτός (Ρότσα): Τσιμόπουλος, Γώγος (72′ Δημήτρουλας), Ντόντης, Ρούσης (37′ Ρίζος), Τρομπούκης, Λύγκας, Οικονομίκος, Πανταζέλος, Καραμποΐκης (46′ Κωνσταντίνου), Μπίκας, Φακκής.

Νίκη Βόλου (Ελευθερόπουλος): Μπάγιτς, Αναστασίου, Τοπαλίδης (59′ Κάσσος), Ανδρέου, Γρομητσάρης, Κριμιτζάς (59′ Τσουκαλάς), Γαβριηλίδης, Κυριακίδης, Κρητικός (81′ Ολαϊσόλα), Μιράντα (87′ Παναγιωτίδης), Τζιώρας (87′ Σιαφά).

Προηγούμενο άρθροΟ Νότης Σφακιανάκης «είναι καλά» λέει ο αδερφικός του φίλος και ντράμερ του
Επόμενο άρθροΣούπερ Λιγκ 2-1ος όμιλος-Αποτελέσματα-Βαθμολογία