Σε ντέρμπι δίχως νικητή εξελίχθηκε η αναμέτρηση ανάμεσα στον Τηλυκράτη και τον Ολυμπιακό Β’, για τη 16η αγωνιστική στη Super League 2 (Β΄ όμιλος), που ολοκληρώθηκε ισόπαλη 2-2.

Το παιχνίδι ήταν γεμάτο ανατροπές, με την ομάδα της Λευκάδας να ανοίγει το σκορ στο 6ο λεπτό με πέναλτι του Ντοναλντόνι και τους «ερυθρόλευκους» να ισοφαρίζουν τρία λεπτά αργότερα με τον Βλαχομήτρο.

ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ

Ο ίδιος ποδοσφαιριστής έδωσε το προβάδισμα στους «ερυθρόλευκους» στο 54΄, για να διαμορφώσει το τελικό σκορ και αποτέλεσμα στο 63΄.

12. Παναχαϊκή 10

*• Στην ΠΑΕ Ολυμπιακός Β’ έχουν αφαιρεθεί δέκα (10) βαθμοί, μετά τις αποφάσεις 56/2023, 73/2023 του Πρωτοβάθμιου Μονομελούς Οργάνου της Super League 2 και τις αποφάσεις 21/2023, 27/2023 της Επιτροπής Εφέσεων της ΕΠΟ

Εδραιώνεται στην τέταρτη θέση η Νίκη Βόλου

Η Νίκη Βόλου πέτυχε τον απόλυτο αιφνιδιασμό στην έδρα του Καμπανιακού και τελικά έφυγε νικήτρια με 2-0 στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής του Α΄ ομίλου στη Super League 2, εδραιώνοντας την παρουσία της στην τέταρτη θέση και με δύο παιχνίδια λιγότερα από τον τρίτο Μακεδονικό.

Η ομάδα του Δημήτρη Ελευθερόπουλου πέτυχε δύο γκολ πριν συμπληρωθεί το πρώτο δεκάλεπτο, με τους Κρητικό στο 3΄ και Λίταινα στο 8΄ και αρκέστηκε σε αυτά ως το τέλος της αναμέτρησης.