Γενική συνέλευση πραγματοποιούν οι εργαζόμενοι του Νοσοκομείου, σήμερα Πέμπτη 8/2/24 και ώρα 10:30. Στη συνέλευση θα παραστεί κλιμάκιο της Εκτελεστικής Επιτροπής της ΑΔΕΔΥ, που θα ενημερώσει το προσωπικό ενόψει της Γενικής Πανεργατικής Πανδημοσιοϋπαλληλικής Απεργίας που έχει προκηρυχθεί για τα τέλη Φεβρουαρίου.
Στη συνέλευση θα συζητηθούν τα μεγάλα θέματα στον χώρο της Υγείας, όπως οι αυξήσεις στους Μισθούς, το ανθυγιεινό επίδομα, η υποστελέχωση σε ιατρικό, νοσηλευτικό, εργαστηριακό και διοικητικό προσωπικό, θέματα των συμβασιούχων ΣΟΧ, ΟΑΕΔ, επικουρικό προσωπικό, νοσηλευτές ειδικότητας και άλλα θέματα του κλάδου.