Το Κέντρο Υγείας Αλμυρού (5ηςΥ.ΠΕ.) συνδιοργανώνει με την Ένωση Διαιτολόγων- Διατροφολόγων Π.Ε Θεσσαλίας εκδήλωση ενημέρωσης με θέμα «Σακχαρώδης- Διαβήτης- Πρόληψη- Διατροφή- Επιπλοκές», την Παρασκευή 16 Φεβρουαρίου στις 17:00 στο Δημαρχείο Αλμυρού (Αίθουσα Δημοτικού Συμβουλίου).
Την ίδια ημέρα, υγειονομικό προσωπικό του Κέντρου Υγείας θα πραγματοποιεί προληπτικό έλεγχο και παροχή συμβουλών στην είσοδο του Δημαρχείου κατά τις πρωινές ώρες 9:00πμ -13:00μμ.