Μία πολύ όμορφη γιορτή με την κοπή βασιλόπιτας και με χορό, οργάνωσε την Κυριακή 11 Φεβρουαρίου, η Λέσχη Ειδικών Δυνάμεων Ν. Μαγνησίας στις εγκαταστάσεις της στο Βόλο, στην περιοχή της Γορίτσας.
Μεταξύ μελών της Λέσχης και πολλών άλλων, έδωσαν το παρών, η υφυπουργός Παιδείας Ζέττα Μακρή, ο βουλευτής Χρήστος Μπουκώρος και η αντιπεριφερειάρχης Μαγνησίας Άννα Μαρία Παπαδημητρίου.
Ακολούθησε φαγοπότι με σουβλάκια κι άλλες ψητές λιχουδιές, ενώ δεν έλειψαν το κέφι κι ο χορός.
Νίκος Βητσόπουλος