Ρίγη συγκίνησης προκάλεσε η οικογένεια της αδικοχαμένης στην πολύνεκρη σιδηροδρομική τραγωδία των Τεμπών Κλαούντιας Λάτα.
Φορώντας μαύρη μπλούζα με το σύνθημα: «Δεν ξεχνώ. 57 ψυχές ζητούν δικαίωση», κρατώντας χαρτιά με τη λέξη «Δικαιοσύνη» και πρόσωπα σκυθρωπά η οικογένεια της 21χρονης κοπέλας, έδωσε το «παρών» στη μαθητική και στρατιωτική παρέλαση της 25ης Μαρτίου στη Λάρισα (στη φωτογραφία επάνω από onlarissa).
Η οικογένεια στάθηκε απέναντι από την εξέδρα των επισήμων, ζητώντας αυτό που αποτελεί και αίτημα της ελληνικής κοινωνίας: «Δικαιοσύνη» για τους νεκρούς τους δυστυχήματος.
Φορούσαν μαύρη μπλούζα που ανέγραφε «Δεν ξεχνώ. 57 ψυχές ζητούν δικαίωση»
Τραγική φιγούρα η μητέρα της 21χρονης που κρατούσε στα χέρια της μια ανθοδέσμη με λευκά λουλούδια.
Εικόνα από onlarissa
![](https://i0.wp.com/www.radiovera.gr/wp-content/uploads/2024/03/202403250941019648-1.jpg?resize=696%2C529&ssl=1)
Εικόνα από larissanet