Σε εξέλιξη βρίσκεται αυτήν την ώρα (Novasports 6) ο αγώνας ανάμεσα στη Μαρία Σάκκαρη και την Έλενα Ριμπάκινα, για τα προημιτελικά του Miami Open.

Η κορυφαία Ελληνίδα τενίστρια (No 9) φιλοδοξεί να ξεπεράσει το εμπόδιο της Ρωσίδας, η οποία βρίσκεται στο Νο 4 της παγκόσμιας κατάταξης, προκειμένου να πάρει το εισιτήριο για τα ημιτελικά της διοργάνωσης.

ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ

Η Μαρία Σάκκαρη η οποία πέρασε άνευ αγώνα στα προημιτελικά του Miami Open, καθώς η  Άνα Καλίνσκαγια, που επρόκειτο να αντιμετωπίσει, εγκατέλειψε το τουρνουά λόγω τραυματισμού.

Από την πλευρά της η Ριμπάκινα επικράτησε 2-0 σετ(6-3, 7-5) της Μάντισον Κις σε ένα αγώνα που κράτησε μια ώρα και 24 λεπτά.

Σάκκαρη και Ριμπάκινα έχουν αναμετρηθεί τρεις φορές στο παρελθόν, με τη Μαρία να μετράει μία νίκη και την αντίπαλό της δύο.

Προηγούμενο άρθροΟ γιος μου, μου είπε «δεν περίμενες να σου κάνω εγώ εγγονάκι;»
Επόμενο άρθροΑσφαλιστικό: Νέο νομοσχέδιο με τρεις αλλαγές σε συντάξεις και παροχές