Με μεγάλη επιτυχία και εκατοντάδες συμμετοχές πραγματοποιήθηκε στην όμορφη περιοχή της Αγριάς Βόλου το παιδικό μαθητικό πρωτάθλημα σκάκι, ενός παιχνιδιού στρατηγικής που δίνει στα παιδιά την ευκαιρία να αναπτύξουν τις διανοητικές τους ικανότητες. Η περιοχή γέμισε από εκατοντάδες παιδιά με τους γονείς τους ενώ στη διεξαγωγή του πρωταθλήματος βοήθησαν μέλη της Λέσχης Ειδικών Δυνάμεων Μαγνησίας.
Νίκος Βητσόπουλος