Αυτοψία στο πάρκο της Χιλιαδούς και στο Αθλητικό Κέντρο της οδού Γιάννη Δήμου, συνοδευόμενος από τους συνεργάτες μου, πραγματοποίησε το πρωί της Τρίτης 2 Απριλίου, ο δήμαρχος Βόλου Αχιλλέας διαπιστώνοντας τις παρεμβάσεις που απαιτούνται και δίνοντας τις σχετικές κατευθύνσεις. Δείτε εικόνες:
Βέβαια, υπάρχουν πολλά προβλήματα που πρέπει να λύσει η δημοτική αρχή στις γειτονιές της πόλης, ενώ ιδιαίτερα παράπονα υπάρχουν από κατοίκους της Νέας Ιωνίας που μιλούν για ”εγκατάλειψη και αδιαφορία”.
Νίκος Βητσόπουλος