Πρόστιμα ύψους 500 € βεβαίωσε η Πυροσβεστική Υπηρεσία σε δύο περιπτώσεις στην περιοχή της Ν. Αγχιάλου και της Αλοννήσου.
Όπως αναφέρεται σε ανακοίνωση, επιβλήθηκε διοικητικό πρόστιμο αξίας 500 €, χθες 1 Απριλίου 2024, από ανακριτικούς υπαλλήλους της Π.Υ. Βόλου, σε ημεδαπό, ο οποίος δεν διέθετε τα απαραίτητα προληπτικά μέτρα, κατά τη διάρκεια καύσης σε υπολείμματα καλλιεργειών, στη Δ.Ε. Ν. Αγχιάλου Βόλου.
Επίσης, επιβλήθηκε διοικητικό πρόστιμο αξίας 500 €, χθες 1 Απριλίου 2024, από ανακριτικούς υπαλλήλους της Π.Κ. Αλοννήσου, σε αλλοδαπό, οποίος δεν διέθετε τα απαραίτητα προληπτικά μέτρα, κατά τη διάρκεια καύσης σε υπολείμματα καλλιεργειών, στη Τ.Κ. Βότση, του δήμου Αλοννήσου.