Το Πρώτο Γυμνάσιο Βόλου και το Τρίτο Γυμνάσιο Βόλου επισκέφτηκαν το επιχειρησιακό πλοίο καθαρισμού των ακτών «Τυφώνας» του Κοινωφελούς Ιδρύματος Λασκαρίδη. Οι περιβαλλοντικές ομάδες των δυο σχολείων είχαν την ευκαιρία να ανεβούν στο πλοίο, να ξεναγηθούν από την πρόεδρο του Κοινωφελούς Ιδρύματος Αθανάσιος Λασκαρίδης Εύη Λαζού – Λασκαρίδη και να ενημερωθούν για τη δράση του. Συγκεκριμένα για τη συμβολή του στον καθαρισμό του θαλάσσιου μετώπου, που είχε υποστεί σοβαρή ρύπανση εξαιτίας των δύο θεομηνιών «Daniel» και Εlias.
Αρχική ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΤΟΠΙΚΑ ΝΕΑ Συνεργασία Του Πρώτου Γυμνασίου Βόλου και του Τρίτου Γυμνασίου Βόλου σε περιβαλλοντική...