Τροχαίο ατύχημα σημειώθηκε λίγο μετά τις 6 το απόγευμα της Δευτέρας 22 Απριλίου, στη διασταύρωση των οδών Κολοκοτρώνη και Μιαούλη στη περιοχή των Αγίων Αναργύρων Βόλου.
Συγκεκριμένα, μηχανάκι στο οποίο επέβαιναν δύο νεαρά άτομα, πέρασε τη διασταύρωση, παραβιάζοντας την προτεραιότητα και συγκρούστηκε με αυτοκίνητο. Ο συνοδηγός του δικύκλου μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο Βόλου με ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ, έχοντας τραυματιστεί κυρίως στο πρόσωπο.
Το συγκεκριμένο σημείο, ακριβώς δίπλα στο πάρκο των Αγίων Αναργύρων, παρουσιάζει αυξημένη επικινδυνότητα, καθώς συναντώνται αρκετοί δρόμοι και η στιγμιαία έλλειψη προσοχής από οδηγούς και πεζούς μπορεί να έχει άσχημες συνέπειες.
Νίκος Βητσόπουλος