Παρελθόν αποτελούν για την ομάδα του Βόλου οι ποδοσφαιριστές Ζαν Πιερ Μπαριέντος και Νικολά’ι’ Αλχο τα συμβόλαια των οποίων έληξαν.
Ο Μπαριέντος αγωνίστηκε 4 χρόνια στον Βόλο με 82 συμμετοχές πρωταθλήματος και 5 γκολ, ενώ ο Αλχο 2,5 χρόνια με 74 συμμετοχές πρωταθλήματος και 2 γκολ.
Η ανακοίνωση της ΠΑΕ ΒΟΛΟΣ:
”Με την ολοκλήρωση του φετινού πρωταθλήματος ολοκληρώθηκε και η συνεργασία του Βόλου με τον Ζαν Πιερ Μπαριέντος και τον Νικολάϊ Αλχο, τα συμβόλαια των οποίων έληξαν.
Τόσο ο Ζαν Πιερ Μπαριέντος στα 4 χρόνια που αγωνίστηκε στο Βόλο, όσο και ο Νιολά’ι’ Αλχο στα 2,5 χρόνια που φόρεσε την «κυανέρυθρη» φανέλα, συνέβαλλαν τα μέγιστα ώστε η ομάδα μας να…μεγαλώσει και να υλοποιήσει τους στόχους της.
Η ΠΑΕ Βόλος ευχαριστεί τους δύο ποδοσφαιριστές για την πολυετή προσφορά τους στην ομάδα και τους εύχεται κάθε επιτυχία στη συνέχεια της καριέρας τους”.
ΦΩΤΟ: gazzetta
Νίκος Βητσόπουλος