Θλίψη προκαλεί στον Βόλο ο ξαφνικός θάνατος της Μαρίας Τόρη σε ηλικία 60 ετών, τα ξημερώματα της Τρίτης 14 Μα’ί’ου. Η άτυχη γυναίκα που διέμενε στο Βόλο, είχε υποβληθεί παλιότερα σε χειρουργική επέμβαση για την αντιμετώπιση ανευρύσματος στον εγκέφαλο και φαίνεται ότι τα προβλήματα υγείας της δεν ξεπεράστηκαν εντελώς.
Η κηδεία της θα τελεστεί στις 11 η ώρα το πρωί της Πέμπτης 16 Μα’ί’ου, χωρίς να είναι γνωστή ακόμα η εκκλησία, πιθανότατα μια εκ των Αγίων Αναργύρων κι Αγίου Τρύφωνα, σε περιοχή των οποίων διέμενε η άτυχη γυναίκα με τον σύζυγό της Χρήστο, ενώ άφησε ακόμα πίσω της τις κόρες της Γεωργία, Δήμητρα, Ιουλία, τους γαμπρούς της, εγγόνια κι άλλους συγγενείς.
Παλαιότερα, η Μαρία Τόρη διέμενε στο Διμήνι Βόλου.
Νίκος Βητσόπουλος