Η εκδήλωση της σχολικής βιβλιοθήκης ”Κώστας Δερβένης” στο Γυμνάσιο-Λύκειο Σούρπης Αλμυρού Μαγνησίας το πρωί της Πέμπτης 16 Μα’ί’ου, περιελάμβανε τη βράβευση δυο παλιών μαθητών του σχολείου, του Βασίλη Χουλιάρα και του Γιώργου Χριστέλου οι οποίοι, επιχειρηματίες σήμερα, ανταποκρίθηκαν άμεσα στο κάλεσμα του Συλλόγου γονέων και του σχολείου, δωροθετόντας τα βραβεία του ”Α’ Φωτογραφικού Σχολικού Διαγωνισμού”. Η βράβευση έγινε από τον Διευθυντή του γυμνασίου, Δημήτρη Μαμούρα. Οπως ανέφεραν στη σύντομη ομιλία τους, οι δυο δωρητές, θα συνεχίσουν να στηρίζουν με ιδιαίτερη χαρά τις μαθητικές δράσεις του Γυμνασίου-Λυκείου Σούρπης, του σχολείου του τόπου τους, από το οποίο πέρασαν κι άφησαν άριστες εντυπώσεις.
Νίκος Βητσόπουλος