Με πανηγυρικό τρόπο ο ιστορικός Ολυμπιακός Βόλου επιστρέφει στην Γ’ Εθνική του ποδοσφαίρου, ολοκληρώνοντας τις υποχρεώσεις του στους αγώνες μπαράζ αήττητος, έχοντας νίκες και μια μόνο ισοπαλία. Τελευταίο παιχνίδι το απόγευμα της Κυριακής 2 Ιουνίου στο γήπεδο-χωράφι της Νεάπολης Βόλου και νίκη με 3-0 απέναντι στον ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης. Για την ιστορία, τα γκολ των ερυθρολεύκων πέτυχαν 2 ο Βλάχος κι 1 ο Ματτέα.
Ενθερμη η υποστήριξη πολλών φίλων της ομάδας.
Μετά το τέλος του αγώνα, απονεμήθηκαν στους ερυθρόλευκους, το κύπελλο του πρωταθλητή της Α’ ΕΠΣΘ και του κυπελλούχου ΕΠΣΘ.
Οι συνθέσεις:
Ολυμπιακός Βόλου: Σταυράκης (68′ Τσιλίγκος), Παπακώστας, Καραστέργιος, Παπαϊωάννου, Καμπέρης (68′ Ζάχος), Κυρίτσης, Γιαρλέλης (55′ Τασιούλης), Κατσαγεωργίου (60′ Σιόβας), Ματτέα, Νούσιος (55′ Σκοπελίτης), Βλάχος.
ΠΑΟ Κοίλων: Ρουμπούλης, Καρυπίδης (46′ Λίτσιος), Παπανικόπουλος (75′ Ζησιάδης), Σαλονικίδης, Σαμαράς (56′ Τσιφτσής), Νικολαΐδης, Κυπίρτογλου, Παπαδόπουλος, Δραγώγιας (46′ Τσιμενάκης), Γιαμουρίδης (68′ Νταζάνης), Αθανασιάδης.
Νίκος Βητσόπουλος