”Σημάδια ψυχής” είναι ο τίτλος της μουσικής δημιουργίας για τον σχολικό εκφοβισμό από τους μαθητές της Α’ τάξης του Γυμνασίου Σούρπης Αλμυρού Μαγνησίας, που θα ταξιδέψει πλέον παντού. Είναι ένα πολύ ενδιαφέρον μουσικό δημιούργημα σε νεανικό ρυθμό ραπ, στίχους της Άννα Κούτσικου, συνεργασία της Λένιας Ραυτοπούλου και ερμηνεία από τους μαθητές της Α’ Γυμνασίου.
Αυτό το μουσικό έργο παρουσιάστηκε σε ειδική εκδήλωση σε χώρο του σχολείου.
Νίκος Βητσόπουλος