Τροχαίο ατύχημα σημειώθηκε το βράδυ της Τρίτης στη διασταύρωση των οδών Δημάρχου Γεωργιάδου και Κοραή στο Βόλο. Συγκεκριμένα συγκρούστηκαν αυτοκίνητο μςε μηχανάκι όταν ο οδηγός του ενός από τα δυο οχήματα παραβίασε την προτεραιότητα από δεξιά χωρίς να υπάρχει άλλη σηματοδότηση στο σημείο. Αποτέλεσμα της σύγκρουσης ήταν να τραυματιστεί ο οδηγός της μηχανής ο οποίος μεταφέρθηκε με ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ στο νοσοκομείο του Βόλου.
Νίκος Βητσόπουλος