Λόγω του ισχυρού κύματος καύσωνα και προκειμένου να προστατευτούν οι συμπολίτες που στερούνται κλιματισμού στα καταλύματα τους, ο Δήμος Βόλου, όπως ανακοινώνει, θα λειτουργεί από αύριο, Τρίτη, 11 Ιουνίου έως και την Παρασκευή, 14 Ιουνίου, από τις 7 το πρωί μέχρι τις 8 το βράδυ, τις εξής δομές:
·Το ΚΑΠΗ «Θεόφιλος», στην πλατεία Ρήγα Φεραίου, τηλ. 24210 20252
·Το Κοινωνικό Κέντρο Αγ. Αναργύρων, Αραχώβης – Μπότσαρη τηλ. 2421066175
Σε περίπτωση που το κύμα καύσωνα συνεχιστεί θα υπάρξει νεότερη ανακοίνωση για ενδεχόμενη παράταση των έκτακτων μέτρων