Ένας 85χρονος σκοτώθηκε στην Γλώσσα Σκοπέλου, σε τροχαίο δυστύχημα που σημειώθηκε το απόγευμα της Κυριακής. Πρόκειται για τον Γιώργο Γεωργιάδη, ο οποίος οδηγώντας το μηχανάκι του, με προορισμό το λιμάνι του Λουτρακίου, για άγνωστη αιτία “έφυγε” από το δρόμο στην Επαρχιακή Οδό Λουτρακίου – Γλώσσας και βρέθηκε σε απόκρημνο σημείο.
Σύμφωνα με το skiathoslife.gr, ο θάνατος ήταν ακαριαίος ενώ πληροφορίες αναφέρουν οτι ο άτυχος 85χρονος μετέφερε πράγματα, γεγονός που είχε ως αποτέλεσμα να χάσει τον έλεγχο της μηχανής του.
Στο σημείο έσπευσε άμεσα η Πυροσβεστική για τον απεγκλωβισμό του, ενώ στο Κέντρο Υγείας της Σκοπέλου απλά επιβεβαιώθηκε ο θάνατός του.
Το Α.Τ. Σκοπέλου διενεργεί προανάκριση για τα αίτια του δυστυχήματος.