Σε εξέλιξη βρίσκεται αυτήν την ώρα (ΕΡΤ2) στη Ρώμη η προσπάθεια της Ελίνας Τζένγκο στον τελικό του ακοντισμού, στο πλαίσιο του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος στίβου.
Η Ελληνίδα πρωταθλήτρια χρειάστηκε μόλις μία βολή για να πάρει το εισιτήριο στον τελικό.
ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ
Συγκεκριμένα στην πρώτη της προσπάθεια, η Τζένκο, έστειλε το ακόντιο στα 60 μέτρα και 48 εκατοστά, κι έτσι σφράγισε το εισιτήριο για τον τελικό, όπου στοχεύει σε μία θέση στο βάθρο.
Παρακολουθήστε τον τελικό από την ΕΡΤ
ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ