Ο Ηρακλής Λάρισας, αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ από νωρίς, κατάφερε να φτάσει στην ανατροπή και να επικρατήσει με 2-1 της Βέροιας παίρνοντας μια σημαντική νίκη που τον φέρνει πάνω από τη ζώνη υποβιβασμού στον πρώτο όμιλο της Super League 2.

Η Βέροια μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκε στο 8′ με σουτ του Ιωάννου.

Ο Ηρακλής Λάρισας ισορρόπησε στη συνέχεια και κατάφερε να φτάσει στην ανατροπή πριν από τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου. Ισοφάρισε με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Κάσας στο 28′ και πήρε το προβάδισμα με τον Κέρι στο 45′ που έγραψε το τελικό 2-1.

Η Βέροια στις καθυστερήσεις του αγώνα έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Περδίκη.

Μετά το αποτέλεσμα αυτό, ο Ηρακλής Λάρισας έχοντας 16 βαθμούς, είναι η πρώτη ομάδα πάνω από τη ζώνη υποβιβασμού και η Βέροια με 13 βαθμούς, είναι η πρώτη ομάδα κάτω από τη γραμμή υποβιβασμού.

Οι συνθέσεις:

Ηρακλής Λάρισας (Χατζηλιάδης): Φαρμάκης, Γκαλίτσιος, Γιαννίτσης, Γκουγκούδης, Καμπέρης, Χατζής, Τασιούλης (65′ Λεσάι), Λούκας Γκαρσία (92′ Συρεγγέλας), Κέρι (85′ Μπάμης), Λίταινας, Κάσας (92′ Μπόσιο)

Βέροια (Μπαξεβάνος): Βενετικίδης, Ντουμάνης (79′ Μουχάλης), Μπλέτσας (79′ Μπαϊντού), Παπαχρήστος, Περδίκης, Ζιώγας (60′ Ελευθεριάδης), Καψάλης (46′ Κασέμι), Μπουόλι, Γιουκούδης, Ιωάννου (60′ Μπελεβώνης), Στίκας

Προηγούμενο άρθροΟλα μηδέν στο Βόλο μεταξύ Νίκης και Παναθηνα’ι’κού Β’-Πήραν από 1 βαθμό
Επόμενο άρθροΜαγνησία: Εξαρθρώθηκε εγκληματική ομάδα διακίνησης ναρκωτικών