Ισόπαλη (1-1) έληξε η αναμέτρηση ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τον Άρη, στην Τούμπα, για την 4η φάση του Κυπέλλου.

Το ντέρμπι της Θεσσαλονίκης δεν είχε ποιότητα, ενώ ο γηπεδούχος έπαιξε με 10 παίκτες από το 60΄, λόγω αποβολής του Κίτσιου με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Ο ΠΑΟΚ από το ξεκίνημα είχε τον έλεγχο της αναμέτρησης και στο 25΄ προηγήθηκε με πέναλτι του αποψινού αρχηγού του, Πέλκα, μετά από παράβαση που έκανε ο Γιουνές αποκρούοντας με το χέρι τη μπάλα σε πλάγιο σουτ του Ελ Καντουρί.

Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Άρης ισοφάρισε μετά από αδράνεια της άμυνας του ΠΑΟΚ και ομαδικό λάθος, με ωραίο σουτ του Ματέο Γκαρσία, ενώ στο 60′ ο «Δικέφαλος» έμεινε με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Κίτσου με δεύτερη κίτρινη για δυνατό μαρκάρισμα.