Μετά την ήττα από τον Παναθηνα’ι’κό και την ισοπαλία στο Αγρίνιο, ο Βόλος γύρισε στις νίκες και στην τρίτη θέση του φετινού πρωταθλήματος της σούπερ λιγκ, επικρατώντας το βράδυ της Πέμπτης επί του ΠΑΣ Γιάννινα με 2-1, σε αγώνα για τη 12η αγωνιστική. Ετσι, ο Βόλος βρίσκεται στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα με 24 βαθμούς, όσους έχει κι ο Ολυμπιακός.

Μεγάλος πρωταγωνιστής του αγώνα ήταν ο σέντερ φορ Οζέγκοβιτς με τα δύο γκολ που πέτυχε μέσα σε 9 λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο, με κεφαλιά στο 47′ και με ”τακουνάκι” στο 55′.

Ο ΠΑΣ κατάφερε να μειώσει σε 2-1 με πλασέ του Μπάλαν στο 82′, που ήταν το τελικό σκορ του αγώνα.

Οι συνθέσεις:

ΒΟΛΟΣ (Κώστας Μπράτσος): Κλέ’ι’μαν, Άλχο, Σιέλης, Εσκοβάλ, Λούνα, Τσοκάνης (9΄λ.τρ. Μεταξάς), Μπαριέντος, Μεθκίδα (46΄ Νοκέρ), Π. Φερνάντες (80΄ Κούτσιας), Οζέγκοβιτς (86΄ Β. Φερνάντεζ), Ντέλετιτς (86΄ Πίρινεν)

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Θανάσης Στάικος): Αθανασίου, Σόρια, Παντελάκης, Μπαγκαλιάνης, Πήλιος, Μπιλμπάο, Λιάσος (64΄ Μπάλαν), Τζίμας, Μέντες, Ροσέρο, Παμλίδης.