Πρώτη καταχώρηση: Σάββατο, 17 Δεκεμβρίου 2022, 09:41

Ο σταρ των Λος Άντζελες Λέικερς, Άντονι Ντέιβις, αποχώρησε τραυματίας από τη νίκη με 126-108 επί των φιλοξενούμενων Ντένβερ Νάγκετς, με τραυματισμό στο δεξί πόδι, και θα κάνει μαγνητική τομογραφία για περαιτέρω αξιολόγηση, σύμφωνα με το ESPN.

Ο Ντέιβις φάνηκε να τραυματίστηκε σε μια προσπάθεια «λέι απ», αλλά συνέχισε να παίζει παρά την εμφανή ενόχληση. Ο Ντέιβις έπαιξε 17 λεπτά στο πρώτο ημίχρονο, αλλά δεν επέστρεψε στο γήπεδο μετά το ημίχρονο και αποκλείστηκε για το υπόλοιπο του αγώνα. Είχε 10 πόντους με τέσσερα ριμπάουντ. Ο Ντέιβις, 29 ετών έχει μέσο όρο 28,1 πόντους και 12,4 ριμπάουντ ανά παιχνίδι.

Ο οκτώ φορές All-Star παίκτης του ΝΒΑ έχασε τρία παιχνίδια αυτή τη σεζόν, παίζοντας λόγω ταλαιπωρίας στο κάτω μέρος της πλάτης.

Τελευταία ενημέρωση: Σάββατο, 17 Δεκεμβρίου 2022, 09:41

Προηγούμενο άρθροQatargate: Έως και με 10 χρόνια ποινή κινδυνεύει η Καϊλή – Τι προβλέπεται για την Σπυράκη
Επόμενο άρθροΑχιλλέας Μπέος στο ΡΑΔΙΟ ΒΕΡΑ: Θα κλείσω το λιμάνι του Βόλου αν δεν………………….