Θριάμβευσε ο Βόλος στη Λιβαδειά το απόγευμα της Δευτέρας επικρατώντας με 3-0 κι ανεβαίνοντας στην 5η θέση της βαθμολογίας.

Το πρώτο ημίχρονο τελείωσε χωρίς γκολ, παρά τις προσπάθειες των δυο ομάδων, μέσα στο πολικό κρύο.

Ο Βόλος άνοιξε το σκορ στο 61′. Ο Λεβαδειακός κέρδισε κόρνερ, ο Ντέλετιτς πήρε τη μπάλα μετά την εκτέλεση και βγήκε στην επίθεση από αριστερά. Εκανε μπαλιά στον Κούτσια κι εκείνος γύρισε στον Πιρές ο οποίος πλάσαρε τον τερματοφύλακα Στογιάνοβιτς γράφοντας το 0-1.

Ο Ντέλετιτς στο 69′ βρέθηκε στην περιοχή και ύστερ’ από ωραία σέντρα του Άλχο, με κεφαλιά έκανε το 0-2 για το Βόλο.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα, ο Κούτσιας με σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το τελικό και θριαμβευτικό 0-3 για το Βόλο που τον φέρνει στους 32 βαθμούς, έναν περισσότερο από τον 6ο Αρη και 7 περισσότερους από τον 7ο Ατρόμητο, τον οποίο αντιμετωπίζει την επόμενη αγωνιστική στο Πανθεσσαλικό.

Οι συνθέσεις:

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ: Στογιάνοβιτς, Τσάπρας, Τζημόπουλος (64′ Νίκας), Μεχία, Βινίσιους, Νταμπό, Βήχος, Βρακάς, Γερεμέγεφ (64′ Σαβιέρ), Παναγιώτου, Λούα Λούα (57′ Σαχπεκίδης).

ΒΟΛΟΣ: Κλέιμαν, Άλχο, Εσκοβάλ, Σιέλης, Σι, Γκάτζι, Λούνα, Πιρές (90+2′ Τάχατος), Τσιρίνος (80′ Καρτάλης), Ντέλετιτς (88′ Πίρινεν), Κούτσιας.

Λεβαδειακός-Βόλος: 0-3

Λεβαδειακός – Βόλος 0-3: Επέστρεψε στις νίκες παρά τα διαιτητικά παράπονα και προσπέρασε τον Άρη

Προηγούμενο άρθροΑντιολισθητικές αλυσίδες: Η υποχρεωτικότητα τις έκανε από… χρυσάφι
Επόμενο άρθροΣεισμός Τουρκία: Η ΠτΔ επικοινώνησε και εξέφρασε τα συλλυπητήριά της στον Ρετζέπ Ταγίπ Ερντογάν