Πρώτη καταχώρηση: Σάββατο, 25 Φεβρουαρίου 2023, 23:07

Στη Μίκρα έγινε η έκπληξη της 18ης αγωνιστικής στην Α1 βόλεϊ των γυναικών, καθώς ο Άρης επικράτησε 3-2 σετ του Ολυμπιακού και τον άφησε στην τέταρτη θέση της κατάταξης.

Οι «ερυθρόλευκες» προηγήθηκαν με 2-1, αλλά η κούραση από το πρώτο ματς του CEV Cup με την Ταργκοβίστε (που επίσης κρίθηκε στο τάι μπρέικ) και η απουσία της τραυματία Κούμπουρα έδωσαν την ευκαιρία στην ομάδα της Θεσσαλονίκης να «γυρίσει» το ματς και να πετύχει μία σπουδαία νίκη, με κορυφαία την Τσούμπα που πήρε 27 πόντους.

Ο πρωτοπόρος ΠΑΟΚ δεν είχε κανένα πρόβλημα στο Ζηρίνειο απέναντι στον ουραγό ΖΑΟΝ και ο Παναθηναϊκός πέρασε πολύ ευκολότερα του αναμενομένου από τη Βούλα, επικρατώντας 3-0 της Θέτιδας. Η ΑΕΚ, από την πλευρά της, έχασε 25-8 (!) το πρώτο σετ από το Αιγάλεω, αλλά βελτιώθηκε στη συνέχεια και πέρασε χωρίς βαθμολογικές απώλειες.

Η 18η αγωνιστική:

ΖΑΟΝ – ΠΑΟΚ 0-3 (03-25, 08-25, 13-25)

Άρης – Ολυμπιακός 3-2 (25-18, 25-27, 18-25, 25-19, 15-12)

Μαρκόπουλο – Λαμία 2013 3-0 (25-21, 25-21, 25-16)

Αιγάλεω – ΑΕΚ 1-3 (25-08, 13-25, 22-25, 21-25)

Ηλυσιακός – ΑΟ Θήρας 0-3 (17-25, 16-25, 20-25)

Θέτις – Παναθηναϊκός 0-3 (10-25, 14-25, 19-25)

ΖΑΟΝ (1-54) 0

Προηγούμενο άρθροΤι έδειξαν τα δωρεάν rapid tests του Σαββάτου στη Μαγνησία και που θα γίνουν έλεγχοι την Κυριακή
Επόμενο άρθροΎπνος: Με αυτή την τακτική θα καταφέρεις να κοιμηθείς σε ελάχιστα λεπτά