Νέο Διοικητικό Συμβούλιο απέκτησε ο Εκπολιτιστικός, Τουριστικός και Αγροτικός Σύλλογος Ανηλίου, όπως και νέα Εξελεγκτική Επιτροπή μετά από τις αρχαιρεσίες της 18ης Ιανουαρίου.
Ειδικότερα, το νέο ΔΣ απαρτίζεται από τους:
Πρόεδρος: Χρυσάφη Κλεοπάτρα του Δημητρίου
Αντιπρόεδρος: Κατερίνα Χάνου του Ιάσονα
Ταμίας: Παναγιώτης Μήτσιου του Ιωάννη
Γραμματέας: Δωροθέα Κουκούλια του Βασιλείου
Τακτικό Μέλος: Αδαμαντιος Ντόλιος του Ιωάννη
Αναπληρωματικά Μέλη: Αθανασία (Σούλα) Ντόλιου-Θερσίτη του Ιωάννη, Πανταζής Μήτρου του Αθανασίου, Ρίτσα Βασιλείου του Νικολάου και Πηνελόπη Γερμάνη του Γεωργίου.
Την Εξελεγκτική Επιτροπή συγκροτούν ο Αθανάσιος Καρκαλάς του Αντωνίου, ο Κωνσταντίνος Μαργαρίτης του Θεοφάνη και ο Νικόλαος Κωνσταντέλλος του Σάββα .
Με αφορμή την συγκρότηση του νέου Διοικητικού συμβουλίου, ο Σύλλογος προσκαλεί όλους τους κατοίκους του Ανηλιου την Κυριακή 11 Φεβρουαρίου και ώρα 16:00 στο παλιό Δημοτικό Σχολείο για γνωριμία. Θα υπάρχει φαγητό (σουβλάκια και Finger food), ποτό και καλή μουσική.