Το αγροτικό μπλόκο του Στεφανοβικείου, μετά από συνέλευση που πραγματοποίησε το απόγευμα της Πέμπτης, στα πλαίσια κλιμάκωσης του αγώνα, καλεί τους αγρότες και τους φορείς της Μαγνησίας να μεταβούν το ερχόμενο Σάββατο 10 Φεβρουαρίου, στις 5 το απόγευμα, στο χώρο του μπλόκου για να στηρίξουν τον αγώνα των αγροτών. Όπως ανακοίνωσαν θα πραγματοποιηθεί αποκλεισμός της Παλιάς Εθνικής οδού Βόλου-Λάρισας.
Νίκος Βητσόπουλος