Σε εξέλιξη βρίσκονται οι εργασίες αποκατάστασης και ασφαλτόστρωσης σε δρόμους εντός του οικισμού Μηλίνα στο νότιο Πήλιο που υπέστη μεγάλες ζημιές από τις πλημμύρες του περασμένου Σεπτεμβρίου. Ωστόσο, τα προβλήματα είναι πολλά ενόψει καλοκαιριού που είναι κοντά και οι κάτοικοι της περιοχής ανησυχούν για το πολύ αργό ρυθμό αποκατάστασης . Ο Δήμος Νοτίου Πηλίου προχωρά σε εγκατάσταση νέων αγωγών ύδρευσης όπου κρίνεται αναγκαίο, αλλά, σε κάποιες περιοχές δεν υπάρχει νερό εδώ και καιρό. Σίγουρα πρέπει να υπάρξει επιτάχυνση των εργασιών.