Οπως κάθε χρόνο έτσι και φέτος θα τελεστεί ιερή θεία λειτουργία την Τετάρτη 22 Μαϊου 2024, από τις 7 το απόγευμα ως τις 9 το βράδυ, στον ιερό ναό του Αγίου Γεωργίου Σούρπης Αλμυρού, πάνω από το Δημοτικό σχολείο, λίγες ημέρες πριν από την έναρξη των φετινών πανελλαδικών εξετάσεων. Στο τέλος της λειτουργίας, θα τελεστεί από τον εφημέριο π. Σίμωνα, αρτοκλασία υπέρ υγείας για τους τελειόφοιτους μαθητές του Λυκείου Σούρπης και για όσους μαθητές από την περιοχή μπαίνουν στον αγώνα των Πανελλαδικών εξετάσεων.
Νίκος Βητσόπουλος